Hakkımızda

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY

Bir milletin millet olarak sayılabilmesi için o millete ait bir kültürün var olması gerekir. Biz de kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak için Erzincan Belediyesi olarak birçok çalışmaya imza attık. Şehrimizde eksikliğini büyük ölçüde hissettiğimiz Kültür Sanat Merkezi’ni geçtiğimiz yıllarda hizmete açtık. Sanata ve sanatçıya değer veren bir yönetim anlayışıyla kültürel ve sosyal aktivitelere ağırlık veriyoruz. Bu güne kadar yüzlerce sanatsevere müzik, resim, halk oyunları, ney, tiyatro dallarında eğitimler verdik. Şehir tiyatrolarımız, halk müziği koromuz defalarca hemşehrilerimize gösteriler sergiledi.

Çocuklarımız kültürle, sanatla buluşmadığı sürece toplumumuzun huzurlu olması mümkün değil. Öncelikle çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizi sosyal hayatın içine almak için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Gençlerimiz, faaliyetlerini, oyunlarını sergilerken hem eğleniyor hem öğreniyorlar. Bizlerde bundan memnun oluyoruz. Tüm hemşehrilerimizi etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum.

Kuruluş Amacı

Erzincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, bir temel hak olarak Anayasanın güvence altına aldığı sanatın ve özellikle tiyatronun toplumsal görevine uygun olarak halkın kültürel üretiminin, çağdaş eğitiminin sanat düzeyi ve bilincinin yükseltilmesine katkıda bulunmak; bu katkıyı gerçekleştirmek için yerli ve yabancı tiyatro eserlerinin seçkin örneklerini seyircisine ulaştırmak, Türk Tiyatrosunun geleceğe yönelik yaratıcı atılımlarına önderlik etmek amacı ile kurulmuştur.